Gjykata e Tiranës nuk njeh vendimet e Asamblesë së FSHF

0

TIRANE – Vendimet e marra nga Asambleja e Përgjithshme e Federatës Shqiptare të Futbollin, më datë 15 mars 2022, nuk njihen sërish nga Gjykata e Tiranës.

Gjyqtarja Anila Karanxha, në seancën e ditës së sotme nuk e pranoi kërkesën për regjistrim të vendimeve të fundit të marra nga Asambleja e marsit.

Kujtomë që më 15 mars, Armand Duka u zgjodh për herë të 6 në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit, teksa mori 37 nga 43 vota të mundshme. Gjithashtu, në këtë Asamble u zgjodh Komiteti i ri Ekzekutiv i FSHF-së, si dhe u morën me unaminitet disa vendime.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu