Gjysmë milion vaksinime/Të vaksinuarit po marrin dhe dozën e dytë

0

Fillimi i muajit maj po shënon përmbushjen e objektivit të qeverisë, teksa janë kryer rreth 500 mijë vaksinime.

Në sheshin Skënderbej ky proces është përqëndruar të marrja e dozës së dytë të vaksinës.

Pasi ka kaluar një muaj nga doza e parë e vaksinës kineze, janë të shumtë të moshuarit të cilët presin në radhë që me dozën tjetër të vaksinës anticovid të shpëtojnë nga virusi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here