Habit mjeku italian: Paracetamoli ka më shumë efekte anësore se vaksinat e Covid-19

0

“Merita e madhe shkon për vaksinat, të cilat na lejuan të jetojmë një vit 2022 normale”. Kështu u shpreh mjeku dhe specialisti i sëmundjeve infektive Matteo Bassetti.

Sipas mediave italiane, teksa prezantonte librin e tij “Bota është e mikrobeve”, ai ka dhënë një mesazh për vaksinat.

Bassetti u ndal edhe tek efektet anësore të vaksinave, duke kujtuar se “të gjitha barnat kanë të njëjtat efekte”. Madjai shtoi se paracetamoli ka më shumë efekte anësore se sa vaksinat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu