Ja çfarë e tërboi Ramën:“Ta përzhisim të keqen!”, Basha piknik me të rinjtë në Elbasan: Më pret detyra e veçantë, skuqja e salsiçeve.

0

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është ftuar sot nga disa të rinj të qarkut të Elbasanit në një piknik. Gjatë bashkëbisedimit me ta, lideri demokrat nuk i kurseu batutat, ndërsa me humor tha se sot kishte si detyrë që të skuqte salsiçet.

Mes të tjerash Basha komentoi edhe qëndrimin e Ramës për reagimin e tij për Komisioneren Europiane për Dixhitalizimin, se kjo e fundit po ndërhynte në fushatën elektorale.

“E mbani mend takimin që pata para disa ditësh pata një konferencë me Aleancën e Universiteteve Europiane de komisioneren Europiane për dixhitalizimin. Ajo që bëri që të paharrueshme ishte dhe reagimi i kryeministrit, që tha; është ndërhyrje në fushatë. Nuk është ndërhyrje në fushatë, por shprehje të bindjes dhe besimit që ka të PD-ja. Së bashku t’i japim mundësi rinisë shqiptare. Europa ka ndarë shuma të mëdha parash për universitetet e Ballkanit. Është mëkat që Shqipëria nuk ka marrë asnjë fond. Unë kam studiuar jashtë. Sot me teknologjinë që ka avancuar, me mënyrën se si i njih mekanizmat, për të sjellë trajnime, trajnuesit, apo për t’u çuar juve në programe exange, ju siguroj se ju do të jeni të gatshëm për tregun europian të punës. Më presim detyra të veçanta, skuqja e salsiçeve në zagar. S’ja kam marrë dorën se skam qenë duke skuqur salsiçe natën. Por me do ta dish, kam qenë duke skuqur mëlçi pule. Gjerat mund të ndryshojë dhe me votën tuaj, me energjinë tuaj, ju jap garancinë time personale se do të ndryshojë. Ju do të keni mundësitë që të trajnoheni, por dhe të punësoheni me një ekonomi që do të zgjidhet. Ndryshimi po vjen. Askush nuk do ta meritojë më shumë se rinia shqiptare, këtë ndryshim që po vjen.”, tha Basha.

Të rinjtë brohorasin në kor: Poshtë Taulant Balla:
Basha: Nuk është në meny sot.
Të rinjtë: E kemi përzhitur atë!
Basha: Kërpudhat helmuese s’janë në meny sot!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu