Kapiteni i Napolit, Lorenzo Insigne firmos me klubin e ri

0

Toronto FC ka njoftuar zyrtarisht se kapiteni i Napolit, Lorenzo Insigne ka nënshkruar për klubin nga MLS dhe do të bashkohet në korrik si lojtar i lirë.

Kontrata e tij me Napolin do të skadojë më 30 qershor, ndërsa Napoli i ofroi një zgjatje kontrate, por me një ulje të konsiderueshme të pagës.

“Kjo është një ditë historike dhe emocionuese për klubin tonë”.

“Lorenzo është një lojtar sulmues i klasit botëror në kulmin e karrierës së tij. Ai ishte kampion i Evropës me Italinë dhe ka performuar në skenat më të mëdha gjatë karrierës së tij në klub me Napolin”, ka thënë presidenti i Torontos, Bill Manning.

Bëhet fjalë për një marrëveshje parakontrate për një marrëveshje katërvjeçare që fillon nga 1 korriku 2022.

Raportohet se Insigne do të fitojë 11.5 milionë euro bruto për sezon, plus deri në 4.5 milionë euro në sezon bonuse të lidhura me performancën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu