Lulzim Basha: Nuk bëj njohje të zgjedhjeve, të grumbullojmë fakte, por edhe në të gjithë Shqipërinë

0

Partia Demokratike nuk bën të njoh zgjedhjet e 25 Prillit. Gazetari i ABC Juxhin Mustafaraj mëson se në mbledhjen e sotme me kryetarët dhe sekretarët e degëve në rrethe, kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se PD nuk mund të njohë një proces zgjedhës si ai i 25 prillit.

Ai u ka kërkuar atyre të mos bien në kurthin dhe kundërshtarin duke kërkuar të mblidhen sa më shumë fakte për manipulime të procesit zgjedhor.

Kreu i PD është shprehur se javën e ardhshme do të bëjë një nisë në të gjithë degët e PD nëpër Shqipëri për të njohur nga afër me këto prova.

“PD nuk mund të njohë një proces zgjedhor si një i 25 prillit. Mos bini në kurthin e veprimtarisë. A vazhdoni të grumbullojmë faktet. Javën e ardhshme do ta nis tur në çdo degë të PD-së ”, ka deklaruar Basha.

Basha deklaroi sot duke dalë nga selia blu se beteja do të vazhdojë deri në fond në përgjigje të zërave që kanë kërkuar dorëheqjen e tij pas rezultatit të zgjedhjesve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here