Mbeturinat notojnë si të ishin peshq, Roma goditet nga stuhia e fuqishme

0

Roma është përmbytur pas një stuhie shiu që goditi vendin. Si pasojë e reshjeve të dendura, uji ka marrë me vete plehrat duke mbushur plot e përplot rrugët.

Stuhia e fortë goditi Romën pasditen e sotme duke krijuar trafik të rënduar në shumë zona të kryeqytetit italian.

Në pamjet e publikuara nëpër mediat italiane duken rrugët e mbushura plot me ujë dhe me mbeturina.

Si pasojë e tejmbushjes së koshave, mbeturinat janë shpërndarë në gjithë qytetin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here