Pirlo konfirmon se McKennie, Paulo Dybala dhe Arthur janë pezulluar

0

Gjatë ditës së sotme, Andrea Pirlo ka dhënë lajmin se lojtarët Arthur, Pauolo Dybala dhe McKennie janë dënuar nga klubi.

Weston McKennie, Paulo Dybala dhe Arthur janë gjobitur, përjashtuar dhe pezulluar përkohësisht nga Juventus.

Ata nuk do të luajnë në Serie A ndeshjen kundër Torinos nesër pasi morën pjesë në një parti pa respektuar kufizimet e COVID-19 në shtëpinë e mesfushorit amerikan.

Juventus do të ketë disa mungesa në këtë ndeshje, marrë parasysh se Leonardo Bonucci dhe Demiral kanë rezultuar pozitivë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu