Retro në Kalanë e Elbasanit, dhjetëra qytetarët vizitojnë makinat e parkuara në bulevard

0

Zhurma e makinave të vjetra i është rikthyer qytetit të Elbasanit. Teksa, qytetarët nostalgjikë kanë mbushur bulevardin te “Kalaja e Elbasanit”  aty ku dhe ku mjetet kanë parkuar.

Makinat, një ndërthurje e bukur e traditës, bashkëkohores dhe të vjetrës, janë vizituar nga qytetarë të shumtë që memorizuan në telefonat e tyre fotografi para këtyre makinave.

Sic shihet edhe nga pamjet është krijuar një atmosferë krejt ndryshe këtë të dielë në një kohë kur vendi po përballet me pandeminë e Covid-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here