“Shpartallojnë” Covid-19 Të rinjtë shqiptarë festë të “çmendur” në bregdet. Shihni fotot

0

Mbrëmjen e 3 qershorit ka nisur Festivali Unum, i pari në Evropë pas një viti në pandemi. Festivali i madh mbahet në Ranë të Hedhun në Shëngjin, në qytetin e Lezhës.

Unum do të zgjasë pesë ditë dhe do të jenë të ftuar 75 DJ me famë ndërkombëtare të muzikës elektronike. Nëntë nga DKJ do të performojnë gjatë natës së parë me 2 orë kohë për secilin, pa pushim.

Nga fotografitë e shkrepura nga LSA, shihet se si të rinjtë në Unum kanë harruar se jemi ende në kohë pandemie dhe se Covid-19 ende nuk është larguar plotësisht. Ata shfaqen pa maska, të grumbulluar të gjithë së bashku, ku kërcejnë e këndojnë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu