Spiro Maliqi emerohet prefekti i ri i Qarkut Elbasan

0

Spiro Maliqi emerohet prefekti i ri i Qarkut Elbasan.

Maliqi vjen ne postin e prefektit pas doreheqjes se Klevis Xhoxhit i cili u zgjodh deputet i Elbasanit.

Me heret Maliqi mbante postin e shefit te kabinetit te Kryetarit te Bashkise Elbasan.

Ai ka përfunduar studimet në Francë.

Lidhur me këtë emërim, koordinatori politik i PS për Elbasanin, Taulant Balla u shpreh se “Sot startuam një fazë të re riformatimi dhe investimi në energji të reja përfaqësuese për ekipin tonë. Kryeministri do të ketë përfaqësuesin e tij si Prefekt në Elbasan shokun tonë Spiro Maliqi”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here