- Advertisement -spot_img

TAG

biden

SHBA bllokon pasuritë e personave “non grata” dhe të korruptuarve në Shqipëri

Personave të përfshirë në afera korruptive madhore në vendet e Ballkanit Perëndimor do t’u sekuestrohen pasuritë që kanë, ose mund të vënë në të...

Qeni i presidentit Biden ‘nuk zë mend’, sapo u kthye nga ‘riedukimi’ i ngul dhëmbët një tjetër personi në Shtëpinë e Bardhë

  Qeni i presidentit amerikan, i quajtur Major ka kafshuar sërish një njeri në Shtëpinë e Bardh pasi u rikthye nga seanca e ‘riedukimit’. Në...

“Ju mori malli për mua?”, Trump rrëmben mikrofonin në mes të një dasme

Donald Trump u shfaq së fundmi në një dasmë që po zhvillohej në resortin e tij në Florida, ku foli kundër Joe Biden. Ish-presidenti i...

“Bëre hapin e gabuar”: Korea e Veriut reagon ndaj kritikave të Biden

Një zyrtar i lartë i Koresë së Veriut tha se dënimi që i bëri presidenti amerikan, Joe Biden, lëshimit të fundit të raketave nga...

Biden kërcënohet nga Talebanët : Ne do të largohemi, pyetja është kur do të largohemi

Talibanët kanë kërcënuar me kthim të armiqësive ndaj trupave të huaja në Afganistan, nëse ato nuk largohen deri më 1 maj të këtij viti,...

“Joe, ti e di që unë…”! Zbulohet mesazhi epik që Trump i la Biden para se të largohej (Letra)

  “Joe, ti e di që unë fitova”. Ka qenë ky mesazhi që pak më parë bëri bujë në mediat botërore pas letrës së fundit...

Bilanc tragjik nga protestat për Presidentin në SHBA. 4 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Arrestohen 52 persona

  4 persona kanë humbur jetën gjatë trazirave që u shkaktuan në Capitol Hill në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas policisë metropolitane të Washingtonit gjithashtu...

Ndodh e pabesueshmja në SHBA. Mbështetësit e Trump mësyjnë brenda në Kongres, del jashtë kontrollit situata në Washington (Video)

Protesta në ShBA duket se ka dalë jashtë kontrollit dhe ndërtesa e Kapitolit është në duart e mbështetësve të Trump. Siç shihet dhe në...

Humbja e Trump/ Simpson e parashikoi tetë vite më parë

Thuajse 8 vite më parë tifozët e Simpson kanë parë atë që po ndosh sot, Trump dhe republikanët po humbasin zgjedhjet. Në eposodin e vitit...

Trump nuk pranon humbjen:”Nuk heq dorë nga lufta”.

Ndonëse situata nuk është në favorin e tij, duket se Donald Trump është i vendosur për të mos pranuar humbjen. Në një deklaratë të publikuar nga Shtëpia...

Latest news

- Advertisement -spot_img