- Advertisement -spot_img

TAG

France

Ulet numri i plazhisteve ‘topless’ prej frikës së publikimit në rrjet

Numri i grave franceze që bëjnë banjo dielli pa rrobabanjo të sipërme ka shënuar më të ultën e 40 viteve të fundit, sipas një...

Situata e zjarreve në Francë, humbin jetën 2 persona

Dy persona kanë humbur jetën pas shpërthimit të zjarrit në një nga zonat më të mëdha turistike në Francë. Zjarri bëri që rreth 7,000 qytetarë...

Francë/ Ende vazhdojnë protestat kundër “certifikatës së gjelbër”

Pak ditë para hyrjes në fuqi të certifikatës së gjelbër për vendet publike, ata që kundërshtojnë masat anti Covid kanë zbritur sërish në shesh...

Ndodh edhe kështu, në Francë nuk ka kafe pa pasaportë vaksinimi

“Përshëndetje, pasaportën e vaksinimit ju lutem”, kjo është shprehja që tashmë një klient dëgjon në çdo kafene, restorant dhe  tren në Francë. Nga e hëna...

Një nga nivelet më të ulëta historike, çfarë po ndodh me prodhimin e verës në Francë

Franca, prodhuesi i dytë më i madh i verës në botë pas Italisë, pret një rënie të prodhimit në masën 24-30 për qind në...

E portretizuan si Hitler, Macroni i xhindosur kërcënon protestuesit

Emmanuel Macron ka paditur personin që zotëron billboard-in ku presidenti francez shfaqej si Adolf Hitleri. Kjo ndodhi gjatë protestave kundër masave kufizuese ndaj pandemisë në...

“Bombë në dyqan ose bizhuteritë”Hajduti nën vjedh gurë të çmuar e varëse argjendi me vlerë miliona euro

Policia në Paris është në kërkim të një personi që vodhi bizhuteri dhe gurë të çmuar me vlerë mbi 2 milionë euro. 50-vjeçari erdhi...

(Video) “Akt terrorist”, ambasada e Kubës në Paris sulmohet me molotov

Mediat e huaja kanë publikuar momentin kur ambasada e Kubës në Paris, sulmohet me molotov. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar të gjithë këtë moment. Në...

Kjo piceri funksionon nga stafi i çuditshëm i robotëve

Teknlogjia ka ndëhyrë tashmë edhe në kuzhinë. Piceria "Pazzi" ka tërhequr vëmendjen jo vetëm në lagjen pariziene, por në mbarë botën, për stafin e...

Ngjarje horror! Hante qentë e rrugës, i sëmuri mendor bën të njëjtën gjë me 13-vjeçarin sapo doli nga psikiatria

Ngjarja me e fundit që ka shokuar Francën ka në qendër të saj një burrë të porsaliruar nga një spital psikiatrik ku ishte shtruar...

Latest news

- Advertisement -spot_img