Kjo piceri funksionon nga stafi i çuditshëm i robotëve

0

Teknlogjia ka ndëhyrë tashmë edhe në kuzhinë. Piceria “Pazzi” ka tërhequr vëmendjen jo vetëm në lagjen pariziene, por në mbarë botën, për stafin e çuditshëm.

Në këtë piceri shërbejnë vetëm robotë, duke filluar nga marrja e porosive, përgatitja e brumit, deri tek vendosja e picave në kuti.

“Ne jemi në një proces shumë të shpejtë, me një kontroll të përsosur të kohës, një kontroll të cilësisë pasi kemi një qëndrueshmëri të ofruar nga robotika, dhe më pas një mjedis mjaft i freskët dhe i relaksuar.Ideja është gjithashtu të kaloni disa minuta të këndshme duke parë robotin ndërsa prisni të bëhet pica juaj”, thotë bashkë-shpikësi i robotit ‘Pazzi’, Sébastien Roverso.

infowebtv.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here