- Advertisement -spot_img

TAG

Gjak

Konfuzohen mjekët nga misteri pa përgjigje: 22-vjeçari që qan gjak

Një fenomen i rrallë tronditi dhe hutoi komunitetin mjekësor kur një 22-vjeçar vizitoi Institutin e Shkencave Mjekësore të Ishujve Nicobar në Andamanin e Jugut,...

Nuk ndahet nga varësja me gjakun e Megan Fox, Gun Kelly tregon arsyen: U panikosa!

Këngëtari Machine Gun Kelly dhe aktorja Megan Fox u takuan për herë të parë në sheshxhirimet e një filmi në Porto Riko. Takimi i tyre ishte...

Momentet e tmerrshme të gepardëve të përlyer me gjakun e antilopës së vrarë

Disa foto të përgjakshme tregonin së fundmi fytyrat e skuqura nga gjaku të tufe gepardësh që copëtonin antilopën e vrarë pas gjuetisë së tyre. Në...

Kandidati i PD, Luçiano Boçi, dhuron gjak për fëmijët talasemikë

Kandidati i PD, Luçiano Boçi, ka dhuruar sot gjak për fëmijët talasemikë. Nismës së tij i janë bashkuar edhe familjarët dhe shtabi elektoral i...

Cilin grup gjaku prek më shumë Covid-i? Ja çfarë thotë mjeku Alimehmeti për studimin e fundit

Mjeku Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim të fundit të bërë nga studiuesit e Universitetit të Utah dhe Universitetit Stanford, i cili hedh poshtë...

Apeli i të riut në rrezik:“Më duhet urgjent gjak”

Xhanin Feka është 30-vjeçari, i cili vuan nga talasemia dhe në pamje të parë duket si një 13-vjeçar. Ai rikthehet pas 6-muajsh në emisionin...

Studimi i ri/ Grupi i gjakut vendimtar në rezistencën ndaj Covid

Grupi i gjakut i një personi mund të luajë një rol kryesor në cënueshmërinë e tij ndaj Covid-19, me njerëzit e tipit zero që...

Latest news

- Advertisement -spot_img