- Advertisement -spot_img

TAG

Gjykata e Lartë

Gjykatës së Lartë i bashkohen dy anëtarët e rinj: Emërimi i tyre do të ndihmojë më shumë në gjykimin e çështjeve

Në Gjykatën e Lartë të Republikës së Shqipërisë është zhvilluar sot ceremonia e mirëseardhjes dhe fillimit të detyrës së dy anëtarëve më të rinj...

Gjykata e Lartë me 9 anëtarë, Yuri Kim falenderon KLGJ-në dhe Metën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka falenderuar presidentin Meta dhe Këshillin e Lartë Gjyqësor për dekretimin e anëtarit të 9-të të Gjykatës së Lartë, Asim...

Kallëzimi i Bashës ndaj Veliaj, Gjykata e Lartë merr vendimin e papritur

Gjykata e Lartë ka vendosur ditën e sotme që padia e Lulzim Bashës kundër kryetarit të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj për shpifje të...

Gjykata e Lartë pezullon punën për ndërtimin e HEC-eve në Valbonë

Gjykata e Lartë ka vendosur të pezullojë punën për ndërtimin e HEC-eve në Valbonë pas padisë së shoqatës “Toka” dhe banorëve të 27 fshatrave...

SHBA/ Hodhi në gjyq botuesin që shkroi për tregtinë e armëve në Gërdec, Gjykata e Lartë nuk pranon të shqyrtojë apelin e Shkëlzen Berishës

Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara nuk pranoi ta shqyrtonte një çështje që sfidonte mbrojtjen e gazetarëve dhe organizatave të medias nga akuzat...

Kërkesa e SPAK për rigjykimin e dosjes “Mediu”, Gjykata e Lartë merr vendimin

Gjykata e Lartë ka shpallur moskopetencë për rihapejen e çështjes ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Gjykata e Lartë vendosi që t'ia ritkejë...

SPAK kërkoi rinisjen e hetimeve për “Gërdecin”, reagon për herë të parë Mediu

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu ka folur për herë të parë pasi SPAK kërkoi rinisjen e hetimeve ndaj tij për tragjedinë e Gërdecit ku...

Sekuestrimi i pasurisë prej 5 milionë eurosh, Gjykata e Lartë rrëzon Kastriot Ismailajn

Gjykata e Lartë, ka rrëzuar rekursin për sekuestrimin e 5 milion eurove pasurie ndaj ish administratorit të CEZ-DIA, Kastriot Ismailaj. Një vit më parë...

Çfarë iu sekuestroi SPAK ish-gjyqtarëve të lartë

Zhvillime të befasishme janë duke ndodhur disa ditë pas zgjedhjeve në Shqipëri, ku mësohet se është dhënë urdhër sekuestrimi për pasurinë e ish-kreut të...

LAJM I FUNDIT/ Zbarkimi i avokates amerikane në seancën për Shullazin, zbulohet lëvizja e saj

Çështja e Emiljano Shullazit do të shkojë në Strasburg. Është ku vendimi që komunikoi sot avokati i Shullazit, Vladimit Meçi, i cili tha se...

Latest news

- Advertisement -spot_img