- Advertisement -spot_img

TAG

karriere

Suksesi dhe zhvillimi në karrierë, shqiptarët kërkojnë ngritje në detyrë pas kësaj moshe

Nga të dhënat e rekrutimit të administratës publike të shërbimeve në vend, rezulton se shqiptarët (që punojnë në administratë) përgjithësisht aplikojnë ose presin për...

Mjaftojnë këto 7 aftësi të perfeksionuara për tu bërë të suksesshëm

Gjithçka është në mendjen dhe dorën tuaj! Mjafton të vendosni një qëllim dhe ta ndiqni atë. 1. Leximi i shpejtë Leximi i shpejtë është procesi që...

Këto fjali nuk duhet t’ja thoni shefit nëse dëshironi të rriteni në detyrë

Harrojeni të promovoheni nëse jepni përgjigjet më poshtë! 1. “Unë s'punoj dot me atë" Të gjithë kemi momente të pakëndshme me kolegët në zyrë, por të...

Kendall Jenner tregon vështirësitë që i ka shkaktuar fama e familjes së saj

Modelja Kendall Jenner di të qëndrojë gjithmonë në qendër të vëmendjes dhe është padyshim një ndër vajzat më të ndjekura në rrjete sociale, Si...

Sabri Fejzullahu tregon pengun e tij më të madh në karrierën muzikore

Sabri Fejzullahu është një nga artistët më të dashur në gjithë trojet shqiptare. Ai mban mbi supe një karrierë 50-vjeçare dhe ka arritur t’ju...

Pas 25 vitesh karrierë, gazetarja e njohur heq dorë nga televizioni

Ilva Tare ka marrë vendimin të shkëputet nga ekrani pas 25 vitesh karrierë. Lajmin e ka dhënë vetë gazetarja e njohur përmes një deklarate...

Shenjat e Zodiakut që do të arrijnë majat e suksesit deri në fund të muajit

Këto shenja do të përballen me shumë mundësi dhe do të kapërcejnë çdo pengesë që do t’i dalë para.Do të rrezatojnë optimizëm dhe pozitivitet,...

David Beckham fiton 55.000 euro duke bërë vetëm 3 veprime

Ylli i futbollit dhe i marketingut! David Beckham fiton shifrat të mëdha parash edhe pasi e ka mbyllur prej kohësh karrierën e tij. Së...

Këshillat kryesore që do të ndihmojnë performancën tuaj në një punë të re

Nisja e një pune të re duhet të përmbajë një paketë të mirëmenduar me mënyrën se si ju duhet të silleni dhe të veproni.Karriera...

Jennifer Lopez rrëfen historinë më të sikletshme që i ka ndodhur gjatë xhirimeve

Jennifer Lopez ka qenë një nga figurat kryesore të kulturës pop për 30 vite me radhë. Asnjëherë nuk është lodhur dhe sa më shumë...

Latest news

- Advertisement -spot_img