- Advertisement -spot_img

TAG

leke

Speciale/ Pse në lekët tona nuk ka asnjë femër? Zbulohet një amanet i Nënë Terezës

Pas 5 portreteve të burrave, një tjetër shfaqet në kartëmonedhën shqiptare. Portreti i poetit tonë të Rilindjes Kombëtare, Asdreni, do të jetë i fundit...

Zbardhet dëshmia e të penduarit Alla mbi ekzekutimin e vëllezërve Haxhiaj. “Bëra shoferin e vrasësve. Dumani më kërcënoi se do më vriste motrën”

Është zbardhur dëshmia e të penduarit Klevis Alla lidhur me ngjarjen e ekzekutimit të Besimir dhe Viktor Haxhias, e cila ndodhi në prill të...

Vendimi i ri i BE-së/ Ja me sa para mund të kaloni kufirin duke nisur nga 3 qershori

Bashkimi Europian ka miratuar një vlerë të unifikuar për të 27 vendet e saj, mbi sasinë e parave që një udhëtar mund të ketë...

Njihuni me Këmbimin Valutor, 02 Qershor 2021

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re rënie e Dollarit, Euros, Frangës Zvicerane dhe Paundit Britanik. Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit...

Këmbimi Valutor, 01 Qershor 2021

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re rënie e Dollarit, Euros, Frangës Zvicerane dhe Paundit Britanik. Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit...

“Pastruesit” në BE marrin sa dyfishi i menaxherëve në Shqipëri. Pagat sipas profesioneve

Menaxherët dhe profesionistët në Shqipëri paguhen shumë më pak se kolegët e tyre në shtetet e Bashkimit Europian dhe gati sa gjysma e profesioneve...

Këmbimi Valutor, 25 Maj 2021

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re që Euroja ska ndryshime, Dollari,Franga Zvicerane dhe Paundi Britanik kanë rënie të lehtë. Më poshtë do të...

Aksidentet, s’ka më polici për dëmet e vogla, si do ta zgjidhin palët me marrëveshje

Dakordësia verbale midis dy shoferëve të përfshirë në aksidente, e aplikuar shpesh, duke shmangur thirrjen e Policisë së Shtetit, do të formalizohet. Që me prerjen...

Janë konstatuar shumë në Elbasan/ Si të dallojmë paratë e falsifikuara, mësoni detajet që duhet të kontrolloni

Kontakti i njerëzve me paranë është i përditshëm, po aq i madh është dhe rreziku që të kenë në dorë kartëmonedha të falsifikuara. Dokumentari...

Lekët ose të vrava/ Shkon të tërheqë para në bankomat, i riu i zë pritë gruas me thikë në fyt

Një grua ka denoncuar në policinë e Sarandës një person duke deklaruar se e ka kërcënuar me jetë për t’i marrë paratë. Ngjarja ka...

Latest news

- Advertisement -spot_img