- Advertisement -spot_img

TAG

Luigi Soreca

Garda e Republikës merr në mbrojtje ambasadorin Soreca

Siguri maksimale. Këshilli i Ministrave me propozim të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi ka vendosur në mbledhjen e djeshme që të miratojë vendimin që...

Pas rizgjedhjes si kryetar i PD-së, Luigi Soreca takim me Lulzim Bashën

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca është takuar ditën e sotme me Lulzim Bashën, një ditë pasi ky i fundit u rikonfirmua...

Nga 1 korriku hiqet tarifa “Roaming” në Ballkanin Perëndimor

Duke nisur nga 1 korriku i këtij viti, do të hiqet tarifa celulare “Roaming” në vendet e Ballkanit Perëndimor. Kështu qytetarët e Shqipërisë, Kosovës,...

Balla, Klosi dhe Soreca marrin biçikletat, ja ku kanë shkuar për shëtitje

Numri dy i socialistëve, Taulant Balla bashkë me ministrin Blendi Klosi të shoqëruar nga ambasadori i BE Luigi Soreca kanë përshkuar me biçikletë një...

13-vjetori i Parkut Kombëtar Shebenik-Jabllanicë, Soreca i pranishëm

Parku Kombëtar Shebenik Jabllanicë shënon sot 13-vjetorin e tij. Banorë të zonës dhe qindra te ftuar janë mbledhur në një nga zonat me te bukura...

“Javët e Evropës”, Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian kërcejnë pogonishte në sheshin Skënderbej

Në aktivitetin përmbyllës të ‘Javës së Evropës’, të mbajtur në sheshin Skënderbej në kryeqytet paraditen e sotme, ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian në...

Soreca mesazh në Ditën e Evropës: Kemi punuar për të siguruar 230 milionë euro ndihmë për pandeminë

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, përmes një video-mesazhi në rrjete sociale ka përcjellë mesaxhin e tij në ditën e Evropës. Mesazhi...

30 minuta nga mbyllja e procesit, Luigi Soreca: Vëzhgimi në qendrat e votimit vazhdon

  Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka shkuar sot në terren për të parë nga afër procesin e votimit elektronik në shkollën...

“Qytetarët kanë përmbushur detyrën”,ja si shprehen Juri Kim dhe Soreca

Kemi udhëtuar në të gjithë vendin. Jemi shumë të lumtur që kemi parë pjesmarrje te lartë në votime. Kjo tregon që qytetarëve iu intereson...

Soreca:Kjo është një ditë e rëndësishme për Shqipërinë në BE

Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca ka bërë apel që qytetarët shqiptarë të drejtohen në kutitë e votimit. Soreca tha se kjo është...

Latest news

- Advertisement -spot_img