- Advertisement -spot_img

TAG

maqedoni

Kërcënoi të birin me pushkë, babai vritet me thikë nga 25-vjeçari

Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut njofton se një vrasje ka ndodhur dje në fshatin Vraneshnicë të Kërçovës. Sipas policisë, djali 25-vjeçar...

Pasi e qëlluan, e goditën edhe me qytat e armëve. I vranë babanë para syve vajza tregon detaje tronditëse

  Dy muaj më parë dy vëllezërit Altin e Mehmet Mera, nga fshati Luzni, i Dibrës ekzekutuan me armë zjarri bashkëfshatarin e tyre, Xhetan Koneshën. Ngjarja...

Humb jetën në aksident një 20-vjeçare

Një 20-vjeçare ka humbur jetën në fatkeqësinë automobilistike, pasi me veturën e saj ka dalur nga rruga. Sipas të dhënave të MPB, fatkeqësia ka ndodhur...

Konfirmohet rasti i parë me variantin indian të Covid-19 në kufi me Shqipërinë

Në Maqedoni është konfirmuar rasti i parë me variantin indian të koronavirusit. Sipas mediave vendase, lajmin e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe,...

Varianti indian i koronavirusit mbërrin në kufi me Shqipërinë

Zbulohet rasti i parë i mutacionit indian të koronavirusit. Bëhet fjalë për një rast të identifkuar në Maqedoninë e Veriut, një shtet kufitar me...

Ministri i Jashtëm gjerman “ultimatum” BE”: Mbani premtimin për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë

  Ministri gjerman Michael Roth ka folur në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. “Është koha e duhur për BE-në që...

Atentati ndaj Kamber Idrizit, ndërron jetë edhe nipi 24 vjeç

Ka ndërruar jetë në spital pas 1 jave lufte me vdekjen 24-vjeçari, Ergin Iseni, i plagosur rëndë në incidentin e 12 majit në Butel...

Dita nis me kthjellime, por mesdita rezervon surpriza. Moti, Shqipëri, Europë, Kosovë dhe Maqedoni për sot

  Sipas MeteoAlb orët e para të ditës mbeten në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, ku më të shpeshta vranësirat do jenë pjesërisht në...

Bullgaria vendos ‘veton’, kryeministri maqedonas: Do të gjejmë një zgjidhje, na duhet ndihmë nga Greqia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka folur në lidhje me veton që Bullgaria ka vendosur për të ndaluar hapjen e negociatave. Ai ka shprehur...

Dalin pamjet nga vendi i ngjarjes, si u ekzekutua me 90 plumba biznesmeni shqiptar

  Detaje të reja kanë dalë lidhur me ekzekutimin e biznesmenit shqiptarë në Maqedoninë e Veriut. Mediat në Maqedoni bën me dije se viktima është...

Latest news

- Advertisement -spot_img