- Advertisement -spot_img

TAG

pandemia

Covid-19/ Asnjë humbje jete në Kosovë, ja sa raste të reja janë regjistruar

Gjatë 24-orëve të fundit në në Kosovë nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohqë që janë regjistruar 12 raste të reja nga 2668 testime...

Kosovë/ Situata drejt normalizimit, vendoset për heqjen e orës policore

Asociacioni i Komunave të Kosovës dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia sot kanë mbajtur një takim virtual lidhur me gjendjen me pandeminë, ndërsa nga...

COVID-19/ 4 pacientë humbin betejën, dyfishohen rastet e reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është vënë re një rritje e ndjeshme e rasteve të reja. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...

Rënia e incidencës së infektimeve në vend, Silva Bino zbulon dy…

  Silva Bino: Unë dua të them është se aktualisht të gjitha bashkitë e mëdha kanë një rënie të incidencës, përveç Bashkisë së Kukësit dhe...

Pandemia nxiti përdorimin e drogave në vende, vdekje nga mbidoza

Pandemia Covid-19 e nxiti më tej përdorimin e drogës në vendet e Ballkanit Perëndimor, por masat kufizuese penguan përdoruesit e kokainës në Shqipëri të...

Pandemia/ Ulen infektimet, qytetarët pro dhe kundër masave mbrojtëse

Ndonëse pandemia nuk është zhdukur dhe mbetet ende një rrezik potencial, mjaft qytetarë në Elbasan kanë lënë menjanë masat anticovid dhe bëjnë një jetë...

Ambasadorja Kim jep mesazhin e saj nga Spitali Amerikan 3

Mjekët dhe infermierët morën falenderimet e Ambasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim për  punën e bërë  në  këto kohë...

I mohoet e drejta e votës 27 706 qytetarëve, ja cila është arsyeja

  Kur na ndajnë vetëm 5 ditë nga zgjedhjet e 25 Prillit, një nga pyetjet që ngrihet në këto kohë pandemie, por që tashmë e...

Ndalim qarkullimi dhe karantina/ Një tjetër Pashkë në Evropë nën morsën e covidit

Evropa mund të mos jetë subjekt masash drastike izolimi si ato të valës së parë të koronavirusit një vit më parë, por shumë vende...

Ja vendi që do të mbyllet sërish edhe pse ka kryer më shumë vaksinime

Edhe pse konsiderohet ndër vendet e para në botë për numrin më të lartë të vaksinimeve të kryera, autoritetet në Kili kanë vendosur të...

Latest news

- Advertisement -spot_img