- Advertisement -spot_img

TAG

Punë

Mënyrat më kreative se si mund të fitoni para nga kudo në botë

Kohërat e fundit (si viti i kaluar dhe gjysma e këtij viti), njerëzit kanë pyetur veten se si mund të fitojnë para duke qëndruar...

Para se fama të bënte gjithçka, Ava Max rrëfen arsyet pse pushohej nga çdo punë

Ava Max është një nga artistet shqiptare më të talentuara dhe të suksesshme në botë. Artistja numëron hite të shumta teksa po kthehet në...

Këto fjali nuk duhet t’ja thoni shefit nëse dëshironi të rriteni në detyrë

Harrojeni të promovoheni nëse jepni përgjigjet më poshtë! 1. “Unë s'punoj dot me atë" Të gjithë kemi momente të pakëndshme me kolegët në zyrë, por të...

Modeli me 4 ditë punë në javë rezulton i sukesshëm në Islandë

Java katër-ditore e punës ka qenë një sukses i dukshëm në Islandë dhe testet kanë bërë që shumë punëtorë të ulin orët e tyre...

Dolën pas pune dhe e ftoi në shtëpi, shqiptari kryen marrdhënie me 29-vjeçaren

Një tjetër ngjarje e rëndë raportohet nga vendi fqinj, pasi një shqiptar akuzohet nga autoritetet greke se ka përdhunuar një 29-vjeçare. Shtetasi shqiptar, 45 vjeç,...

Shqiptarët në krye të Ballkanit për orët e punës në një javë

Një studim i kryer gati në gjithë globin nga Inspektoriati Ndërkombëtar i punës dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka gjetur se orët e tejzgjatura...

Momenti më i përshtatshëm për të dërguar një aplikim pune

Gjatë kohës që kërkojmë dëshpërimisht për një punë të re, gjëja e fundit që mendojmë është ora për të aplikuar. Kujt do t'i shkonte...

Humbi tragjikisht jetën në punë, shqptarët mbledhin fonde për të sjellë trupin e emigrantit në atdhe

Trupi i pajetë i shqiptarit i cili humbi jetën tragjikisht në Itali, do të kthehet në Kosovë falë një solidariteti të bashkëkombasve që jetojnë...

Pronari kap hajdutin duke vjedhur, por bën gjestin e pazakontë ndaj tij

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Georgia, ku një pronar restoranti ka vendosur të mos ngrejë akuza ndaj një hajduti që e kapi...

Pushohet pas 27 viteve punë për bindje politike mjeku Sinan Manjani

Një tjetër mjek është larguar nga puna pas bërjes publike të qëndrimeve kundër qeverisë dhe kritikave të politikave shëndetësore. Mjeku i pushuar nga puna është...

Latest news

- Advertisement -spot_img