- Advertisement -spot_img

TAG

qytet

Qyteti me mbylljen më të madhe të bizneseve në 2020

Kryeqendra e Veriut të vendit, Shkodra duket se ka qenë më e goditura nga kriza e pandemisë së koronavirusit. Teksa në të gjithë vendin, numri...

Ariu hipën në shtyllën elektrike, fiken dritat në qytet

Një video epike është filmuar në Arizona, ku një ari ka hipur në një shtyllë elektrike dhe ka ngecur atje për shkak se u...

Ja cili është qyteti perfekt, i shpallur si më i miri për të jetuar

Oklland në Zelandë të Re, është shpallur qyteti më i mirë në botë për të jetuar. Departamenti për hulumtime në gazetën The Economist, ka...

Përleshje mes shqiptarësh në qytetin e huaj

Një sherr i madh në shesh ka shkaktuar panik midis të pranishmëve, në San Felice a Cancello, komuna e Kazertës. Incidenti ka ndodhur mbrëmjen e...

Zbulohet “shtëpia e barit” në qytet, arrestohen katër shtetas. Çfarë gjeti policia në banesë

Tiranë – Finalizohet operacioni policor anticanabis i koduar “Kimisti” Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve nën drejtimin e Prokurorisë. Kishin përshtatur banesën si...

Ngjarje tragjike në qytetin shqiptar, makina humb kontrollin, përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë, dhe bie në lumë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Zbulim sensacional arkeologjik. Pas varrit të Tutankhamunit, gjendet qyteti i artë i humbur në Egjipt

Egjipti po i gëzohet zbulimit më të madh të bërë që pas gjetjes së varrit të Tutankhamunit. Bëhet fjalë për një qytet të artë...

Qyteti që ‘ia mori kurorën’ New York-ut dhe u shpall qyteti i miliarderëve

Pekini ka më shumë miliarderë sesa çdo qytet tjetër në botë, sipas listës vjetore të përpiluar nga revista Forbes. Kryeqyteti kinez ka shtuar 33 miliarderë...

Nis vaksinimi i punonjësve të policisë në Elbasan

Ka filluar sot procesi i vaksinimit të punonjësve të policisë së qarkut të Elbasanit. Efektivët e policisë së komisariatit Elbasan dhe Drejtorisë së Policisë së...

Lajm tronditës në Elbasan/ Ndërron jetë në një nga palestrat e qytetit 25-vjeçari

Lajm tronditës në Elbasan. Ka ndërruar jetë krejt papritur në një nga palestrat e qytetit një 25 vjeçar. Ende nuk dihen rrethanat e kësaj...

Latest news

- Advertisement -spot_img