- Advertisement -spot_img

TAG

Shkarkim

Konfirmimi në detyrë i gjyqtarit të Tiranës Gerd Hoxha, ONM kërkon shkarkimin e tij

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) i ka kërkuar Komisionerit Publik të ankimojë vendimin për gjyqtarin e Tiranës Gerd Hoxha. Hoxha u konfirmua në detyrë në...

Po hetonte dosjen e Gruevski-t, shkarkohet papritur gjyqtari maqedonas

Gjyqtari maqedonas Goran Boshevski është shkarkuar me 10 veta “pro” nga Këshilli Gjyqësor. Boshevski ishte duke u marrë me rastin e ish-PSP me emrin...

Kuvendi bën një tjetër lëvizje kundër Ilir Metës

Pas shkarkimit të presidentit Ilir Meta, Kuvendi i Shqipërisë ka bërë një tjetër lëvizje kundër kreut të shtetit. Sot, pritet që vendimi i Kuvendit për...

Kuvendi e shkarkoi me 104 vota, për Presidentin Ilir Meta tani vendos Gjykata Kushtetuese

Kuvendi shkarkoi sot (9 qershor) me 104 vota pro Ilir Metën nga posti i Presidentit të Republikës. Ndërkohë kundër shkarkimit të tij, kanë votuar...

PD reagon pas shkarkimit të Metës: Gjykata të garantojë paanësinë

Pas shkarkimit të Presidentit të Republikës Ilir Meta nga Kuvendi, një reagim ka ardhur edhe nga Partia Demokratike e cila e konsideron këtë vendim...

Reagon për herë të parë Meta, poston deklaratën çoroditëse të Jenisherit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për herë të parë pas vendimit që Kuvendi mori për shkarkimin nga posti i kreut të shtetit. Me anë të...

Kuvendi shkarkon Metën, Balla: Për 5 ditë e dërgojmë në gjykatë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste e quajti mbarësi të madhe votimin pro shkarkimit të presidentit Ilir Meta nga Kuvendi. Balla deklaroi për...

Shkarkimi i presidentit Meta, reagon Presidenca: Bravo ju qoftë, që nuk dolët pa gjë nga kjo shëmti

Vjen reagimi i parë nga Presidenca pasi Kuvendi shkarkoi presidentin Ilir Meta. “Zero shqetësim nga vendimi antikushtetues dhe qesharak i landfillit parlamentar monist, që do...

Kuvendi miraton shkarkimin e presidentit Meta, këto janë deputetët që nuk morën pjesën në votim

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Tashmë fati i presidentit Ilir...

Ky është deputeti që publikoi në Facebook votën kundër shkarkimit të Metës

Xhetan Xhetani është deputeti i opozitës së re që votoi kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. “Për herë te parë, në historine e pluralizmit në...

Latest news

- Advertisement -spot_img