- Advertisement -spot_img

TAG

Shqiperi

Si pritet të ndryshojë situata e vendit me Covid-19 pas festave të fundvitit

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një rënie e rasteve me Covid-19 në vend. Eugena Tomini shprehet e ftuar në emisionin “Log” se...

Pasi u konfirmua në Greqi, a ka ardhur varianti i ri i koronavirusit në Shqipëri? Flet Eugena Tomini

  Shqipëria i pezulloi fluturimet me Britaninë, pasi u zbulua varianti i ri i koronavirusit. Por a ka ardhur në Shqipëri varianti i ri i...

Dëbora, ARRSH tregon për gjendjen e akseve rrugore në vend

ARRSH njoftoi se si paraqitet sot, të hënën, gjendja e akseve rrugore kombëtare. Në juglindje të vendit gjatë natës dhe në vazhdim ka pasur reshje...

Covid/ Del bilanci i dy ditëve të para të 2021 , 675 raste të reja me Covid-19. Numri i viktimave mbetet i lartë

Gjatë 24-orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin për dy ditë e para të viti të Ri mbi situatën e ...

Ulen shifrat e infektimeve dhe vdekjeve me koronavirus

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2682 testime, 578 të shëruar, 574 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Votimi i emigrantëve/ Rregjistrimi përmes e-albania

Ilirian Celibashi, komisioner shtetëror i zgjedhjeve e quajti votën e emigrantëve si një proces delikat, por theksoi se KQZ në ditën në vijim do...

Pas serbëve në Mitrovicë/ Greqia do të vaksinojë minoritarët në Shqipëri

  Ditën e djeshme në Greqi filloi procesi i vaksinimit kundër Covid-19 dhe një ndër të parët që u vaksinua ishte kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis. Vendi...

Kufiri Shqipëri-Greqi/ Ja kush kategori lejohen të kalojnë në Greqi

Momentalisht lejohen të udhëtojnë drejt shtetit fqinj, personat me origjinë greke, shqiptarët me leje qëndrimi helene, shtetasit minoritarë me kartë të veçantë dhe trupi...

Greqi/ Miratohet dekreti për zgjerim të territoreve detare në Jon

Media greke “Protothema” ka raportuar se Këshilli i Lartë i Greqisë ka miratuar dekretin për zgjerimin e kufijve detarë grek nga 6 deri në...

Pasojat e karantinës/ Rreth 30 mijë të papunë në tremujorin e tretë

Në të dhënat e anketuara nga Anketa e Tregut të Punës rezulton, se numri të punësuarve të cilët paguajnë taksat në tremujorin e tretë...

Latest news

- Advertisement -spot_img