Arrestohen 2 shqiptarë në Londër, iu gjendet sasi e madhe parash (EMRAT)

0

Dy shqiptarë të identifikuar si Altjon Gjoni, 38 vjeç dhe Bejar Cozminca, 30 vjeç, janë arrestuar në Britani, pasi akuzohen për për trafik droge dhe pastrim parash.

Ndërkohë, mediat e huaja, bëjnë me dije se policia në shtëpitë e dy shtetasve ka gjetur dhe sekuestruar 400 mijë paund, pasi dyshohet se janë të ardhura nga tregtimi i paligjshëm i lëndëve narkotike.

Mësohet se , oficerët e Policisë britanike kontrolluan dy banesa, një në Islington dhe një në Ëembley, dhe sekuestruan mbi 200,000 £ para në secilën prej godinave.

Paratë ishin të ndara, paketuara dhe të ngjitura në forma blloku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here