Dëshiron ta shohë sa më shpejt vajzën të martuar! Mamaja e sëmurë me kancer i ka habitur të gjithë me veprimin e saj

0

Një nënë po i bën të gjitha hapat për t’i dhënë vajzës së saj një takim me dikë të veçantë.

Beth Davis vendosi një “billbord” ku shfaqej një fotografi e vajzës së saj, 30-vjeçares Molly Davis, në Times Square me shpresën për t’i gjetur asaj një të dashur.

Së bashku me foton e Molly-t është një lidhje me profilin e saj në website-in e takimeve, Wingman, dhe një foto e vetë 61-vjeçares Beth.

“Unë jam krahu i Molly-t (mbështetja) dhe nëna e saj,” lexon një citim nga Beth në reklamën 47 metra për 25 këmbë.

Beth i tha stacionit të lajmeve “WNBC” se që kur u diagnostikua me kancer metastatik të gjirit në vitin 2020, i cili është përhapur në kockat e saj, ajo ndjeu një urgjencë për të ndihmuar Molly-n të gjente një partner.

Të dy janë nga Bostoni, por së fundmi kanë bërë udhëtimin në New York City për të parë personalisht billbordin. Aktualisht, është pranë një billbordi ku shfaqet këngëtarja Olivia Rodrigo, një video e postuar nga KIFI.

Molly shpreson se përpjekjet e mamasë së saj do të funksionojnë – ose të paktën të mos trembin ndonjë kërkues të mundshëm.

Në faqen e profilit të Molly’s Wingman, Beth e përshkruan vajzën e saj si një “rreze dielli”.

“Që nga momenti që zgjohet, ajo përpiqet të përmirësojë jetën e të gjithëve rreth saj. Këtë e bën duke qeshur lehtë dhe shpesh, pasi më së shumti sheh vetëm të mirën tek njerëzit,” thotë Beth.

“Molly ka jetuar në të gjithë botën, ka një etikë të fortë pune dhe është një performuese e mirë në shitjet mjekësore,” shton ajo. “Ajo ka një vendosmëri të fortë për të balancuar argëtimin, fitnesin dhe përvojat e reja. Dua të di se po e lë në duar të mira.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu