Dramë në familjen shqiptare/ Vajza denoncon nënën katile: I heq shkopin babit të verbër 84 vjeç

0

Një dramë e vërtetë në një familje shqiptarësh ka detyruar një grua të denoncojë të ëmën e moshuar duke kërkuar mendimin e ndjekësve të JOQ Albania.
Gruaja rreth të 50-tave shkruan se mamaja e saj 73-vjeçare dhe babai i saj 84-vjeçar kanë një jetë që grinden dhe e ëma e keqtrajton bashkëshortin e moshuar. Gruaja shton se motra e saj nuk ndërhyn të rregullojë marrëdhëniet pasi është fëmija i preferuar i mamasë së saj.
Ndër të tjera ajo ka rrëfyer një rast abuzimi të së ëmës kundrejt babait të verbër i cili ecën me shkop. Ajo shton se e ëma i ka ardhur në shtëpinë ku jeton me burrin dhe të bijën e mitur dhe e ka sharë…

RRËFIMI I GRUAS:

“Si do e emeronit / etiketonit ju zenken e nje nene qe vjen ne shtepine time edhe zihet me mua , per arsye se ajo me babin tim qe eshte i verber u zune ne banesen e tyre, edhe une vajta per ti qetesuar, por ndodhi e kunderta. Pasi u qetesuan ne shtepine e vet, erdhi tek une ne orarin qe une kisha shtruar tavolinen edhe me poshteroi ne sy te familjes time duke me share , edhe ofenduar me fjale nga me te ndryshmet, edhe fjale banale. E paralajmeronte burrin tim qe te kishte kujdes nga une po ashtu edhe femijet e mi… Nena ime me motren time te vogel, flasin keq per mua ne sy te vajzes time dhe ketu e kam kuptuar qe nena i diferencon femijet, por mua me dhimbeset shume babai im , pas kesaj zenke jam ftohur plotesisht me nenen time saqe ajo nuk e meriton me emrin nene per mua…… arsyeja ishte sepse une degjova te bertiturat e babit se si di ti sillte me shkopin qe mbahesh mamit , nderkoh ai mbahesh ne dy gjunje , mamja ime i terhiqte shkopin per te ja hequr nga dora , une i thash ma ler mua te merem me te se ai nk shikon , megjthse une mundohesha ta ngreja motra tjetr rrinte bente e sehir. E cilsoj ai eshte 84 vjew mami 73 jan grindur gjith jeten. Ndehem sh keq pasi jm gati 50 vjeqe dhe para femojve burrit te ha un ato ofendime”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu