KATEGORIA

AKTUALITET

Makina përplas për vdekje pranë derës së shtëpisë një 64-vjeçar

Një person ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme në Fier, si pasojë e një aksidenti rrugor. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Zhupan, ku një automjet...

Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, fuoristrada del nga rruga, plagoset shoferi

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orë 07:15 në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Librazhd. Burime nga vendngjarja raportuan se aksidenti ka ndodhur në...

Kapet me 77 mijë franga në çantë 27-vjeçarja, pranga edhe shoferit të Benzit

Një 27-vjeçare nga Ndroqi i Tiranës si dhe një 35-vjeçar nga Kavaja janë arrestuar nga policia pasi në makinën e tyre u gjendën 77160...

E rëndë në Itali, shqiptari i jep fund jetës duke u…

Një shqiptar i ka dhënë fund jetës gjatë paradites së sotme. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prato të Italisë. Sipas medieve bëhet fjalë për një...

“Perëndia mund t’i zgjojë të vdekurit dhe t’i rikthejë në jetë”- Ja sekti që rekrutoi familjen Josifi. Ishin në dijeni të vdekjes së 30-vjeçares...

Një grupim i quajtur “Guard Tower” apo “Kulla e rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në vetëflijimin e Zhaneta...

Rit fetar në plazhin e Zvërnecit, qytetarja: Po këndojnë “Zoti është me ne”

Ngjarja e rëndë e ndodhur në familjen Josifi ngjalli shumë debate lidhur me sektet fetare në vend dhe ndikimin që ata kanë në jetën...

Aksident në rrugën Elbasan-Rrogozhinë, makina përplas për vdekje 50-vjeçarin me motor

Një 50-vjeçar, i cili po udhëtonte me motor është përplasur për vdekje nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Rrogozhinë-Peqin, teksa 50-vjeçari...

Rrezikohen të mbyten dy vajza në plazhin e Qerretit

Pushimet për pak do ishin kthyer në tragjedi për dy vajza në plazhin e Qerretit në Kavajë. Pushimet për pak do ishin kthyer në tragjedi...

Furtunë në plazhet e jugut, pushuesit ia mbathin nga sytë këmbët. Krijohen radhë të gjata mjetesh

Trafik i rënduar mjetesh është vënë re këtë mesditë në rrugën që lidh Orikumin me Vlorën. Shkak është bërë një stuhi reshjesh shiu që...

Njëri rrahu gruan, tjetri babain, pranga burrave të dhunshëm

Dy persona kanë rënë në pranga, pasi akuzohen për dhunë në familje. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me...

Lajmet e fundit