KATEGORIA

AKTUALITET

“Zemra ime, të dua shumë shpirt, o jetë”.Gruaja pret te dera e gjykatës shoferin e kamionit që u kap me 500 mijë euro

Ndërsa Gjykata e Durrësit vendosi të lërë sot në burg Andon Thanasin 56-vjeçarin që drejtonte kamionin ku u gjetën 500 mijë euro të padeklaruara,...

Bie nga skela, ndërron jetë në spital punëtori i ndërtimit

Mëngjesin e sotëm një punëtor i moshës 50-vjeçare ra nga nga skela e një pallati në ndërtim në Fier. Mësohet se fatkeqësisht ai ka ndërruar...

Moment tragjik në autostradë/ 30-vjeçarja përplas me makinë burrin me biçikletë, ai vdes në vend

Një aksident me pasojë vdekjen e një 49-vjeçari është regjistruar ditën e sotme. Mësohet se ai është përplasur nga një makinë teksa ka qenë...

Kush ishte 26-vjeçari arkitekt që u vetëvar sot në pemë?

Zbulohet identiteti i të riut që u vetëvar në pemë ditën e sotme në qytetin e Korçës. Bëhet fjalë për shtetasin 26 vjeçar, Kostika Qazolli...

Ditë tersi pë gratë në timon. Makina merr flakë në ecje, shoferja humb kontrollin dhe përplaset me trafikndarësen

Një automjet u përfshi nga flakët në ecje e sipër, në afërsi të urës së Mifolit në Fier. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:20. Automjeti...

Përplasi për vdekje 49-vjeçarin, arrestohet gruaja shofere

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Durrës, ku për pasojë ka humbur jetën në 49-vjeçar me iniciale B.K banues në Sukth. Policia ka vënë...

Rekord i ri! 2 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan, 82 në shkallë vendi. Shkon në 37 numri...

Gjatë ditës së sotme janë regjistruar dy raste të reja me CoVid 19-të në qytetin e Elbasanit duke e cuar në 8 numrin e...

Skandal në Jug! Minoritari grek djeg flamurin shqiptar në Sarandë: Po qe burrë takohemi në Dropull!

Manolis Vito, minoritari grek nga fshati i Finiqit ka djegur mbrëmjen e djeshme flamurin shqiptar në mes të Sarandës. Në videon e publikuar nga vetë...

Aksident në autostradën Elbasan-Tiranë, plagoset rëndë shoferi 19-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Elbasan. Një mjet është përplasur me këmbën e urës, tek nënkalimi i Saukut. Si...

Po kalonte doganën në këmbë me 32 mijë euro, Policia i sekuestron paratë 50-vjeçarit

Një 50-vjeçar ka tentuar që të kalojë nga dogana e Kapshticës euro të padeklaruara, por është kapur nga autoritet dhe është vënë në hetim. Bëhet...

Lajmet e fundit