LIVE, Shqipëri-Angli/ Vjen goli i parë në “Air Albania”, Harry Kane nuk na fal

0

Shqipëria ka detyrën e vështirë të përballojë forcën e Anglisë sonte në “Air Albania”. Është ndeshja e dytë e eliminatoreve, teksa kombëtarja e “Tre Luanëve” vjen si favorite absolute në këtë betejë.

Shqipëria është gati të sfidojë dhe të provojë të ndalë një nga skuadrat më të mira botë. Sa do ja arrijë mbetet për t’u parë, por e rëndësishme është se jemi të sigurt se do luftojmë fort. /abcnews.al

SHQPËRIA (3-5-2): Berisha; Ismajli, Gjimshiti, Veseli; Hysaj, Laçi, Bare, Uzuni, Memolla; Cikalleshi, Broja. Trajner: Edy Reja.
ANGLIA (4-3-3): Pope; Shaw, Maguire, Stones, Walker; Phillips, Rice, Foden; Mount, Kane, Sterling. Trajner: Gareth Southgate.

43′ Rast i pastër për Anglinë, Harry Kane sërish i rrezikshëm. Kapiteni i Anglisë i shkëputet mbrojtjes kuqezi dhe godet traversën. Shpëtojmë për mrekulli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu