Ndarja nga jeta e Pirro Manit, Rama shpreh ngushëllimet: Lamtumirë usta!

0

Kryeministri i vendit Edi Rama shprehu ngushëllimet e tij për artistin Pirro Mani në rrjetin e tij social Facebook duke thënë se historia e artit skenik shqiptar pa të do të ishte shumë e varfër.

Postimi i plotë:

LAMTUMIRË USTA!
Pirro Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër.
U prehtë në paqe dhe ngushëllime familjes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here