Ngushtohet lista e të dyshuarve. Krimi që tronditi Greqinë, autoritetet shumë afër identifikimit të autorëve

0

 

Hetimet për krimin e rëndë në Glyka Nera ku grabitësit vranë një nënë të re, duket se janë drejt identifikimit të autorëve. Ngjarja tragjike ndodhi në Glyka Nera në orët e para të mëngjesit të 11 majit.

Policia ka identifikuar një kriminel karakteristikat e të cilit janë shumë të ngjashme me ato të personit të përshkruar nga bashkëshorti i të ndjerës, piloti 32-vjeçar. Sipas një raporti nga Open, autoritetet janë përqendruar në kërkimin e të ashtuquajturit informator, pasi është shumë e rëndësishme që të zbulohet se si është marrë informacioni nga ana e autorëve në lidhje me situatën financiare të kësaj familje të re.

Në “mikroskop” një i dyshuar specifik
Ndërkohë, numri i të dyshuarve që po hetohen nga policia po shkon drejt zvogëlimit. Autoritetet tashmë kanë identifikuar 10 të dyshuar që mund të kenë qenë në mes të autorëve dhe po përqendrohen tek ata. Në fakt, nga këta 10 ka një person specifik, karakteristikat e të cilit duket se janë të ngjashme me një përqindje të madhe, me ato të përshkruara nga piloti 32-vjeçar.

Ndërkohë, vijojnë hetimet, ndërsa nuk përjashtohet dhe mundësia që bashkëshorti mund të ketë pasur dorë në vrasjen e Caroline, e cila la pas një vajzë 11 muajshe.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu