Shuma marramendëse që humbi Mark Zuckenberg nga rënia e Facebook, Instagram dhe WhatsApp

0

Facebook, Instagram dhe WhatsApp janë jashtë funksionit prej disa orësh duke i bërë rrjetet sociale të paarritshme për miliona përdorues.

Aksionet në Facebook, i cili zotëron tre rrjetet ranë me më shumë se 5 përqind ndërsa ndërprerja në mbarë botën vazhdon.

Por sa i ka kushtuar kjo ndërprerje deri tani Mark Zuckenberg?

Ne korrik Forbes publikoi listën e personave më të pasur në botë ku Zuckenberg ishte renditur në vendin e 5 me 97 milardë dollarë. Në vetëm 5 orë pasuria e tij ka rënë në 90 miliardë pasi ai humbi 7 miliardë. Zuckenberg i cili zotëron 15% të aksioneve të firmës duket se do të zbresë disa pozicione në ndërprerja vazhdon.

Ndërkohë deri tani ai ka humbur 5 pozicione duke rrezikuar top 10-shen e personave më të pasur në botë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here