Sulm brutal me shkopinj bejsbolli, plagosen rëndë dy të rinjtë, njëri prej tyre shqiptar

0
L'ospedale Valduce di Como, 10 novembre 2020. ANSA/MAYTTEO BAZZI

Një sulm brutal me shkopinj bejsbolli jashtë një qendre tregtare ndodhi natën e kaluar në Mantua të Italisë.

Nga sulmi kanë mbetur të plagosur Pier Francesco Ferrari, 35 vjeç dhe 23-vjeçari shqiptar Atilio Ndrekai. Ata dyshohet se janë telefonuar dhe më pas kanë shkuar në një parking, ku janë përballur me 4-5 persona, të cilët kanë nisur t’i godasin me shkopa bejsbolli duke përfunduar në spital në kushte shumë të rënda.

Sipas autoriteteve italiane, karabinierët që po hetojnë këtë çështje janë të kufizuar për sa i përket dinamikës dhe arsyeve të pritës, por pista kryesore mbetet ajo e larjes së hesapeve.
Ndërkohë që prokuroria ka hapur një dosje kundër të panjohurve me vrasje në tentativë si hipotezë e krimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here