- Advertisement -spot_img

TAG

Covid

Bilanci: 1 vdekje nga Covid, ja sa raste të reja regjistrohen gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Njoftimi: 09 Dhjetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë...

Vdekjet në Itali nga COVIDI nuk kanë të ndalur

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 193 raste të reja dhe kanë humbur jetën 57 qytetarë. Të...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri. Sa viktima dhe te prekur ka në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18...

Shifra të larta në Kosove/ 30 humbje jete nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Kosova vijon të regjistrojë shifra të larta viktimash e të infektuarish nga koronavirusi. NJOFTIMI: Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.646 doza të vaksinës kundër...

Zjarri në Tetovë/ Tragjedi e paralajmëruar nga agjencia MIA

Më datë 15 prill agjencia MIA i kishte paraprirë kësaj tragjedie duke paralajmëruar se punimet e dobëta në këtë spital, që shërbente si qendra...

Kosova nuk lejon qytetarët të kalojnë,kërkon vaksinë ose test/ Krijohet rradhë kilometrike makinash në doganën e Morinës

Kushti i qeverisë së Kosovës për vaksinë ose test për çdo qytetar që futet brenda territorit të saj kanë shkaktuar radhë të shumta automjetesh...

Kush nuk vaksinohet ikën nga puna

Ministri i Punës në Rusi tha se punëtorët, të cilët nuk vaksinohen, në zonat ku vaksinimi është bërë i detyrueshëm, do të dërgohen në...

Simboli luftës anti Covid në Shqipëri emigron në Gjermani. Postimi i Kryeinfermieres së QSUT do iu lërë pa fjalë

Nuk ishin të paktë mjekët që u dalluan në luftën e gjatë ndaj Covid në vendin tonë për kontributin e tyre të palodhur për...

VOA/ Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra...

Mësuesit dhe pedagogët marrin sot dozën e dytë të vaksinës

Ditën e sotme mësuesit dhe pedagogët do të marrin dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu vizitoi qendrën e...

Latest news

- Advertisement -spot_img