- Advertisement -spot_img

TAG

Covid

Shqipëria e katërta në botë për vdekjet e larta reale nga Covid-19. Raporti i “Health Data”

Shqipëria renditet e katërta në botë për nivelin e vdekjeve reale nga Covid-19 në raport me popullsinë, pas Azerbajxhanit, Bosnjë-Hercegovinës dhe Bullgarisë. Të dhënat janë...

Covid-19/ Italia heq karantinën për shtetasit nga BE, çfarë vendosi për shqiptarët

Pas përmirësimit të situatës nga Covid, Italia ka vendosur heqjen e karantinës për shtetasit nga vendet anëtare të unionit, nga Britania e Madhe dhe...

Covid lë pasoja me ereksionin tek meshkujt edhe pasi janë shëruar. Çfarë thotë studimi?

Një ekip shkencëtarësh nga Universiteti i “Miami” kanë arritur në disa rezultate provizore se Covid mund të infektojë organin riprodhues mashkullor dhe pasojat të...

Rikthehen vdekjet nga Covidi. Një qytetar nga Elbasani dhe një nga Cërriku humbin jetën gjatë 24 orëve të fundit

Janë 3 qytetarë që kanë humbur jetën në 24 orët e fundit për shkak të koronavirusit Covid-19. Një prej tyre është nga Elbasani, një...

Anglia vë në përdorim certifikatën e vaksinimit

Anglia do të fillojë të përdorë certifikatat dixhitale të vaksinimit nga java e ardhshme, sipas masave të reja shëndetësore të njoftuara sot. “Certifikimi, duke qenë...

Ambasada gjermane bën njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët

Ambasada Gjermane në Tiranë, në një njoftim në rrjetin social “Facebook” thotë se nisur nga situata epidemiologjike, prej ditës së nesërme, më 9 maj...

Si ta dalloni! Shenja në thonjtë tuaj që tregon se mund të keni kaluar Covid-19

Shkencëtari Tim Spector ka hedhur një hipotezë së fundmi, ndërsa shprehet se njerëzit që kanë një shenjë vije në thonjtë e tyre, mund të...

Humb jetën nga COVID-19 gjyqtari i njohur. Miku: Sëmundja e mallkuar e…

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër emri të njohur. Gjyqtari Durim Kadiu pas disa javësh i shtruar në spital e humbi luftën me...

As covid si ndalon,qytetarët kosovarë dynden në vendin tonë për fundjavë,

Mijëra qytetarë kosovarë u dyndën në Shqipëri gjatë fundjavës. Moti i mirë dhe festa e “1 Majit” bënë që shqiptarët e Kosovës të zgjidhnin...

Skënder Brataj jep shpjegimin: A do të jetë e detyrueshme këtë verë pasaporta e vaksinimit për të udhëtuar?

Sa më shumë që afrohet vera aq më shumë bëhemi kurioz se si do të jenë politikat e udhëtimeve këtë vit. Diskutimet rreth pasaportës...

Latest news

- Advertisement -spot_img