- Advertisement -spot_img

TAG

Covid

Pandemia e Covid-19/ Italia nis vaksinimin e adoleshentëve mbi 12 vjeç

Italia ka miratuar përdorimin e vaksinës anti-Covid për grupmoshat mbi 12 vjeç, pak ditë pasi Agjencia Europiane e Barnave dha dritën jeshile për përdorimin...

Masat e reja anti-COVID që futen sot në fuqi. Çfarë ndodh me maskën dhe orën policore?

  Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi pak ditë më parë masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19 që do të futen në fuqi...

Humbi jetën 12 orë pasi u vaksinua kundër ‘Covid’/ Familjarët e 62 vjeçarit kërkojnë hetim nga ekspertët

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtetin tonë fqinj, në Greqi, ku një 62-vjeçar nga Almyros ka humbur jetën 12 orë pasi ishte...

Përfshihet nga flakët spitali Covid, humbin jetën 4 pacientë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital Covid në Brazil, ku katër pacientë kanë humbur jetën. Gjatë orëve të para të mëngjesit spitali...

Masat e reja: Kush shkel orën policore i hiqet patenta 1 muaj, ka edhe gjobë

Pas lehtësimit të masave antiCovid, është tërhequr edhe penaliteti 3 vite bllokim patente dhe mjeti për mosrespektim të orës policore. Sipas ndryshimeve në aktin normativ...

Zv.ministrja Rakacolli: Ja pse nuk hiqet orari policor gjatë verës

Zv-ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli foli për masat e reja anti-Covid. Ajo u shpreh se lehtësimi i masave erdhi si pasojë e të dhënave aktuale...

Pandemia e COVID/ Si 14-vjeçari parashikoi katastrofën e madhe që do të prekte njerëzimin

Abhigya Anand u bë mjaft popullor në internet pasi parashikoi me saktësi pandeminë e Covid 19. 14-vjecari përshkroi në një mënyrë mjaft të guximshme sesi...

Nesër Komiteti Teknik lehtëson masat antiCovid. Vjen konfirmimi

Ditën e nesërme do të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve, për të lehtësuar masat anti-covid në vendin tonë. Këtë fakt e konfirmoi ministrja e...

Greqia zgjat masat kufizuese në kufirin me Shqipërinë deri më 31 maj

Ambasada greke në Tiranë njoftoi se masat kufizuese për lëvizjen e qytetarëve shqiptarë në drejtim të Greqisë do të mbeten të pandryshuara deri më...

Vdes 50-vjeçari nga Cërriku me simptoma të ngjashme me mutacionin Indian

  Një 50-vjeçar nga Cerriku ka ndërruar jetë pak ditë më parë prej koronavirusit. Gazetari Aldo Kozarja bën me dije për abcnews.al se 50-vjeçari ishte...

Latest news

- Advertisement -spot_img