- Advertisement -spot_img

TAG

Donald Trump

Trump sulmon Biden: Poshtëroi vendin! Ja si duhej të vepronte në Afganistan

Ish-presidenti amerikan Donald Trump e ka dënuar ashpër vendimin e pasuesit të tij Joe Biden për të tërhequr trupat nga Afganistani. Në një intervistë...

Trump: Po të mos ishte për vaksinat e mia, Covid-19 mund të kishte vrarë 100 mln persona

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është shprehur se bota mund të numëronte 100 milionë vdekje nga Covid-19 nëse administrata e tij nuk do ta kishte...

Facebook dhe Twitter i mbyllën adresat, Trump i bën gjëmën rrjeteve sociale

Ish-Presidenti amerikan, Donald Trump pritet që të mbajë sot një konferencë për shtyp, ku do të bëjë me dije se, do të fillojë një proces...

Kompania e Donald Trump, nën kërcënimin e akuzave penale

Prokurorët në Manhatan po shqyrtojnë mundësinë e ngritjes së akuzave penale ndaj organizatës së ish-presidentit Donald Trump, pas një hetimi të gjatë lidhur me...

Publiku ‘i dashuruar’ pas tij, njihuni me sozinë e Donald Trump

Gjatë viteve janë zbuluar shumë sozi të ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump. Më i fundit është gjetur në Pakistan. Bëhet fjalë për...

Trump nuk i shpëton talljeve, çoroditet dhe vesh pantallonat mbrapsht

Pjesëmarrës në konventën e Demokratëve në Karolinën e Veriut, Donald Trump nuk i ka shpëtuar thumbava tallës. Ajo që tërhoqi vëmendjen e rrjetit ishin panatallonat...

Donald Trump me akuza të rënda kundrejt Faucit: Ishte në dijeni për origjinën e koronavirusit

Ish Presidenti i SHBA-së Donald Trump vazhdon të akuzojë Kinën për origjinën e koronavirusit duke kërkuar edhe 10 trilionë dollarë për dëmet e shkaktuara...

Nxiti dhunën nëpërmjet postimeve, vendoset bllokimi i Donald Trump në Facebook

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump nuk do të ketë të drejtë të përdorë platformën Facebook. Bordi pothuajse i pavarur, mbikëqyrës i rrjetit social...

U tha se ishin të divorcuar? Donald e Melania shfaqen mes ovacioneve në festën e Pashkës në Florida

Ish-presidenti amerikan dhe Zonja e tij e parë përshëndetën besimtarët katolikë në një event madhor të Pashkëve dje në kishën Christ Fellowship në Palm...

Pas humbjes së zgjedhjeve Trump flet për herë të parë

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka dhënë intervistën e parë televizive pasi la Shtëpinë e Bardhë.Presidenti i 45-të i SHBA-ve u pyet nga bashkëshortja...

Latest news

- Advertisement -spot_img