- Advertisement -spot_img

TAG

femijet

Fëmijet fusin në telashe David Beckham, merret në pyetje nga Guardia di Finanza

Ish-futbollisti i Manchester United është marrë në pyetje nga Guardia di Finanza. Sipas asaj që bën të ditur The Sun, gjithçka zgjati rreth 45...

EMA rekamondon këtë vaksinë për t’u aplikuar te fëmijët

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka rekomanduar aprovimin e vaksinës kundër Covid 19 të Moderna-s për të vaksinuar fëmijët nga mosha 12 deri në...

Fëmijët e Megan Fox ‘bëjnë lëmsh’ intervistën dhe studioja u pushtua nga të qeshurat

Megan Fox edhe pse një aktore me një bukuri hyjnore është gjithashtu një mama e devotshme për fëmijët e saj., shkruan InfoWebTv. Në emisionin e...

Berisha: Fëmijët e mi le të merren 100 herë të pandehur, mbaj përgjegjësi

Kryeministri Sali Berisha ka bërë një delaratë të fortë mbrëmjen e sotme duke marrë përgjegjësi të plotë për veprimet e fëmijëve të tij. I pyetur...

Vijon ende protesta e kafshëve, qytetarët të frikësuar për fëmijët e tyre

Vijon edhe ditën e sotme protesta e qytetarëve pë mbrojtjen e kafshëve. Një numër i konsiderushëm qytetarësh janë mbledhur për të disatën herë rradhazi për...

Prindërit ndjekin trendet e fundit,i lidhin fëmijëve tollumbace në këmbë e duar

Nën mbikëqyrje të kujdesshme, fëmijët e vegjël mund të përfitojnë nga tullumbacet, më shumë se sa thjesht koha që kalojnë për t'u argëtuar me...

Bie zjarr në kuzhinën e një kopshti,fëmijët dhe edukatoret panikosen

Një zjarr i shkaktuar nga një bombol gazi ka tronditur fëmijët e një kopshti në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Perash” ditën e sotme...

Johnson & Johnson do të fillojë testimin e vaksinës te fëmijët

Johnson & Johnson do të fillojë testimin e vaksinës  te fëmijët e moshës 12 vjeç. Vaksina fillimisht do të testohet në një numër të vogël...

Ja pse afeksioni i prindërve është shumë i rëndësishëm që fëmijët të rritet i shëndetshëm

Metodat dhe mënyrat e rritjes së fëmijëve janë nga më të ndryshmet dhe, në disa raste janë të dobishme ndërsa në të tjera mund...

Shkollat virtuale , rrezik për shëndetin mendor të fëmijëve

Shkollat virtuale mund të të paraqesin më shumë rreziqe për shëndetin mendor dhe mirëqënien e fëmijëve dhe prindërve sesa të mësuarit normalisht, sipas një...

Latest news

- Advertisement -spot_img