- Advertisement -spot_img

TAG

rajon

Rikthehen masat në Mal të Zi/ Ja kushtet e reja për hyrje:

Mali i Zi ka ndryshuar rregullat e udhëtimit për të gjithë udhëtarët e huaj. Ministrja malazez e Shëndetësisë, Jelena Boroviniç Bojoviç, ka bërë me...

Kush janë “ujqërit gri”, arma sekrete e Erdogan, që kanë organizuar operacione të ndryshme në Turqi dhe në rajon

Midis njësive të armatosura që mund të përdorë Turqia për të çuar përpara axhendën e saj të politikës së jashtme, si kompania Sadat dhe...

Greqia vendos të vazhdojë përdorimin e vaksinës AstraZeneca

Greqia ka vendosur të vazhdojë përdorimin e vaksinës Oxford-AstraZeneca, edhe pse disa vende evropiane e kanë pezulluar përdorimin e saj. Në një deklaratë të publikuar...

Vuçiç: “Deri më 2022 nuk ka njohje të Kosovës. Populli do të vendosë”

Aleksandër Vuçiç ka deklaruar për median serbe TV Prva. Se deri në zgjedhjet presidenciale të vitit 2022 nuk do të ketë njohje të Republikës...

Greqia masa lehtësuese për Krishtlindje/ Hapen kishat dhe dyqanet e pakicës

Zëdhënësi i qeverisë greke teksa bëri me dije rregullat e reja në kuadër të masave anti-Covid, bëri me dije se në ditën e Krishtlindjeve...

Greqi/ Masa të reja për ata që kalojnë në kufirin grek nga 18 dhjetori

Autoritetet greke kanë bërë të njohur rregullat e reja në kuadër të masave anti Covid për personat që do të hyjnë në Greqi gjatë...

PE: ”Të hapen negociatat në dhjetor me Maqedoninë e Veriut dhe të ecet përpara me Shqipërinë”

Parlamenti Europian e ka konsideruar si të papranueshme bllokimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërine. Më shumë se 20 eurodeputetë nga grupime...

Greqi/ Karantina do të vazhdojë deri më 7 janar

Shteti fqinj, Greqia do të vazhdojë karantinimin edhe në ditët e ardhshme. Sipas zëdhënësit të qeverisë greke, deri në datën 7 janar do të jenë...

Greqi/ Shtyhen masat anti Covid deri më 14 dhjetor

Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas, ka bërë me dije se afati I masave kufizuese në Greqi do të zgjaten deri më 14 dhjetor. Petsas...

Greqi/ 89 persona humbin jetën dhe 2 186 të tjerë rezultojnë pozitivë

Shteti fqinj, Greqi, sërish përballet me numër të lartë të infektimeve me Covid brenda 24 orëve. Janë shënuar 2 186 raste të reja,...

Latest news

- Advertisement -spot_img