- Advertisement -spot_img

TAG

rekord

Itali/ Thyhet rekordi evropian, termometri shënon 48.8 gradë

Një temperaturë kaq e lartë nuk ishte regjistruar kurrë më parë në Evropë. Sot në orën 13.14 në Sirakuzë, në provincën italiane të Siçilisë...

Japonia thyen rekordin për shpejtësinë e internetit

Shkencëtarët në Japoni, nga Instituti i Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit, kanë thyer rekordin e shpejtësisë së internetit me 319Tbps. Shpejtësia është dy herë më...

Fermerët italianë thyejnë rekordin për qershinë më të madhe në botë

Megjithse humbën një pjesë të konsiderueshme të prodhimit nga moti i keq, Italia ka thyer përsëri rekordin këtë vit. Fermerët italianë raportohet se kanë thyer...

Ky vend thyen rekordin për temperaturën më të lartë në histori

Kanadaja ka thyer rekordin për temperaturën më të lartë në histori dhe bashkë me Shtetet e Bashkuara pret kushte edhe më të këqija. Rekordi...

Britney Spears shokon me ndikimin që mbart/SHBA thyen rekordin e vaksinimit,pasi Spears njofton se ka marrë vaksinën

Këngëtarja e njohur në mbarë botën,Britney Spears ka bërë ndryshimim thelbësor pas marrjes së vaksinës. Më datë 8 Prill,Spears ndau në rrjetet sociale videon ku...

SHBA i afrohet rekordit/ 100 milionë të vaksinuar kundër covid

Numri i njerëzve të vaksinuar kundër koronavirusit në Shtetet e Bashkuara po i afrohet 100-milionshit. Ishte Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA...

Ka 11 fëmijë me 56-vjeçarin, çifti nuk di të ndalet: Duam të paktën 100!

  Familja është diçka e shenjtë dhe është një bekim për të gjithë. Pas një lidhje të gjatë, vjen momenti edhe i hapit të madh,...

Shqiptari hyn në librin e rekordeve Guinness

Mensur Hyseni është ‘rekordmeni’ më i ri në librin e rekordeve Guinness. 37-vjeçari me origjinë shqiptare ka arritur të shënojë rekordin e ri në...

E FUNDIT/ Tjetër rekord infektimesh në Elbasan, 41 qytetarë për 24 orë

Një tjetër rekord të të infektuar me Covid është shënuar Brenda 24 orëve të fundit në Elbasan, duke shënuar 41 persona. Por edhe Bashkia e...

Latest news

- Advertisement -spot_img