- Advertisement -spot_img

TAG

vaksina anti covid

Nis proçesi i vaksinimit për stafin Aviacionit Civil,Manastirliu: Pas tyre radhën e ka transporti publik

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku kanë ndjekur nga afër procesin e vaksinimit të...

Shqipëria arrin kuotën e 200 mijë vaksinimeve, Rama: Nuk do ndalemi!

Shqipëria arriti ditën e djeshme, në kuotën e 200 mijë vaksinimeve, që prej nisjes së kësaj fushate. Në vazhdën e këtij treguesi, kryeministri Edi Rama,...

Shqipëria, në fund të listës së vaksinimeve! Izraeli udhëheq procesin, por ja kush e ndjek pas

Vaksinimi po ecën me shpejtësi pothuajse në të gjithë botën dhe po shihet si mjeti më i mirë për të kufizuar përhapjen e Covid-19...

Nga Pfizer te Moderna, kush po bën miliarda me vaksinën e Covid-19?

Ardhja e vaksinës Covid-19 premton kthimin në normalitet pas një periudhe të vështirë që po kalon e gjithë bota, por nga ana tjetër ka...

Rama për ofrimin e vaksinës ruse/”Mendova se ishte meme”

Në konferncën e sotme kryeministri Rama është shprehur për propozimin e bërë nga ambasadorja ruse përsa i përket vaksinës antiCovid Sputnik-V. “Kam menduar se...

Gjermania rrit trysninë ndaj vendeve të BE-së për miratimin e vaksinës anti-Covid

Gjermania i ka bërë presion vendeve të BE-së të përshpetojnë miratimin e vaksinës anti-Covid, ndërkohë që ajo po përballet me rritjen e rasteve pozitive...

BBC:”Vendet e pasura kanë blerë 53% të vaksinave anti Covid”.

Aleanca popullore për vaksinat ka lajmëruar se vendet e pasura po grumbullojnë dozat e vksinave, ndërkohë që vendet e varfra rrezikojnë të mos pajisen...

Bill Gates flet për vaksinën anti Covid:”Mbani maskat dhe duroi deri në pranverë!”

Sipas të dhënave të para, vaksina anti-Covid i Pfizer dhe Moderna kanë rezultuar të efekshme. Bill Gates ka bërë të ditur pretendimin e tij...

Latest news

- Advertisement -spot_img