Itali/ Humb jetë në një aksident tragjik nëna shqiptare e tre fëmijëve

0

Ka përfunduar me pasoja tragjike një aksident i ndodhur rreth orës 12.30 në unazën Vignola të Italisë ku ka humbur jetën një shtetase shqiptare.

Mediat e vendit fqinj raportojnë se viktima është Violeta Caka, 47 vjeç. Gruaja, me shtetësi italiane me origjinë shqiptare që banonte në Marano sipas një rindërtimi të parë të fakteve, po udhëtonte drejt Marano në bordin e mjetit të saj ‘Ligier’ kur ndodhi ngjarja.

Makina tjetër që u përfshi në aksident duke shkaktuar ngjarjen e rëdnë drejtohej nga një 42-vjeçar banor i Modenës, i cili po udhëtonte në të njëjtin drejtim, pasi ai e përplasi atë, duke bërë hedhjen e minikut në korsinë e kundërt, për t’ju shmangur përplasjes me një Fiat Punto i një 41 vjeçari, banues në Guiglia. Ndikimi ishte i pashmangshëm dhe për fat të keq nuk kishte asgjë që mund të parandalonte fatin tragjik të shqiptares.

Në vend, për vëzhgime ligjore, ndërhynë agjentët e Unionit të Policisë Vendore të Policisë, të cilët kryen të gjitha vëzhgimet ligjore dhe njoftuan familjarët e viktimës për rezultatin tragjik të aksidentit, e cila u nda përfundimisht nga burri i saj dhe tre fëmijët.

Të tre automjetet e përfshira, tani në dispozicion të autoriteteve gjyqësore, u kapën gjithashtu, dhe siç është praktika në këto raste, hetimet toksikologjike gjithashtu janë duke u zhvilluar mbi personat e përfshirë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu