LAJM I FUNDIT/ Dënohet me 16 muaj burg ish-drejtori i burgut të Lushnjes

0

Shpërdorim detyre e abuzim me tenderat, GJKKO dënon 16 muaj burg ish-dr. e Burgut Lushnjës. Të përfshirë në këtë çështje janë drejtori i burgut, Judmir Shurdhi, punonjësit e burgut Mariglen Myftari, Erjon Çela, Miranda Idrizi dhe Krenar Gozhina ish punonjes në IEVP Lushnje, të cilët abuzuan me tenderin në vitin 2018. Judmir Shurdhi u shpall fajtor për kryerjen e veprave penale “Shpërdorimi i detyrës’ dhe “Shkelje e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike” kryer në bashkëpunim, parashikuar respektivisht nga nenet 248 dhe 258 e 25 të Kodit Penal;

vijon…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu