- Advertisement -spot_img

TAG

Sport

Ronaldos mundohen t’i prishin debutimin, mbi “Old Trafford” duke i kujtuar sulmin s*ksual

Një pankartë që mbështet gruan që akuzoi Cristiano Ronaldon për një sulm seksual është valvitur mbi Old Trafford gjatë ndeshjes mes Manchester United dhe...

Vllaznia e nis me “manita” ndaj Laçit, Tirana shpërbën Skënderbeun me “poker”

Nuk ndodh shpesh në futbollin shqiptar të shohësh rezultate 3-5 apo 4-2, për fat të mirë me VAR në fushë si protagonist kryesor në...

Kaçe dhe Latifi me paga të çmendura

Ergys Kaçe dhe Liridon Latifi do jenë ndër lojtarët më të paguar të kampionatit shqiptar këtë sezon. Kaçe do luajë për herë të parë...

U mund 6-1 nga Holanda, trajneri i Turqisë jep dorëheqjen

Humbja e thellë 6-1 nga Holanda duket se i ka kushtuar shtrenjtë trajnerit të Turqisë, Senol Gunes. Ky i fundit ka dhënë dorëheqjen nga...

Armando Broja – njeriu i momentit te Shqipëria/ Sot feston 20-vjetorin e lindjes

  Armando Broja, lojtari shqiptar i momentit feston sot 20-vjetorin e lindjes. Sulmuesi po kalon momentin më të mirë në karrierë deri më tani edhe...

(Video) Plas sherri në fushë, futbollisti godet me shishe tifozët

Një incident i rëndë ka ndodhur në kampionatin francez në sfidën mes Nice dhe Marseilles. Dimitri Payet, mesfushor i Marseille, u godit me një shishe...

Luiza Gega kualifikohet në finalen e 3000 metrave me pengesa në “Tokyo 2020”

Atletja shqiptare Luiza Gega është kualifikuar në finalen e 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike. 32-vjeçarja ka shënuar kohën 9:23:85, duke u renditur...

Krah njëra-tjetrës, motrat Zeqiri bashkë edhe në gjimnastikë

Dy motrat Zeqiri shënojnë sukses në sportin e tyre më të dashur edhe pse në një moshë të vogël. Vilëza 14 dhe Lisa 16...

Liridon Latifi rikthehet në Superiore dhe firmos me Vllazninë

Tashmë është zyrtare. Sulmuesi anësor Liridon Latifi, i cili doli lojtar i lirë, ka pranuar ofertën e shkodranëve dhe ka nënshkruar për dy vite. “KF...

Përveç luanit fallxhor, superkompjuteri jep rezultatet e ndeshjeve dhe finales të “Euro 2020”

Një Super-kompjuter i kompanisë së basteve “bettingexpert.com”, ka parashikuar që Francë-Angli do të jetë ndeshja finale e “Euro2020”, që do të zhvillohet më 11...

Latest news

- Advertisement -spot_img