Tronditet Euro 2020. Futbollisti i Danimarkës pëson atak kardiak në fushë. UEFA zbulon gjendjen shëndetësore të Christian Eriksen

0

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Mesfushori i Inter-it po i bëhet masazh kardiak në fushë, ndërsa futbollistët e tjerë shfaqen të përlotur, pasi gjendja e tij duket e rëndë. Ndeshja mësohet se është pezulluar.

Denmark’s players gather as paramedics attend to midfielder Christian Eriksen during the UEFA EURO 2020 Group B football match between Denmark and Finland at the Parken Stadium in Copenhagen on June 12, 2021.

Ndeshja e Euro 2020, Danimarkë- Finalnd, u pezullua pasditen e sotme pasi një incidenti të rëndë, ku numri 10 i Danimarkës Christian Eriksen pësoi një atak kardiak në fushën e blertë.

Përmes një njoftimi zyrtar në lidhje me rastin në fjalë, ka reaguar dhe UEFA e cila bën me dije se futbollisti është në gjendje të stabilizuar shëndetësore në spital.

Njoftimi i plotë i UEFA-s: Pas urgjencës mjekësore që përfshiu lojtarin e Danimarkës Christian Eriksen, një takim krize ka ndodhur me të dy ekipet dhe zyrtarët e ndeshjes dhe informacionet e mëtejshme do të komunikohen në 19:45 CET. Lojtari është transferuar në spital dhe është stabilizuar.

Soccer Football – Euro 2020 – Group B – Denmark v Finland – Parken Stadium, Copenhagen, Denmark – June 12, 2021 Denmark’s Christian Eriksen is stretchered off the pitch after collapsing during the match as his teammates react Pool via REUTERS/Wolfgang Rattay

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here