- Advertisement -spot_img

TAG

anisa bahiti

Sot se nesër është shumë vonë – Anisa Bahiti

Pas vrasjes makabre të 18-vjeçares nga Kosova e cila u braktis në dyert e spitalit të Ferizajt, reagimi i qytetarëve ka qenë i shumtë. Një...

Turqia e Erdoganit mund të shpëtojë Afganistanin dhe turpin më të madh të NATO-s që nga themelimi i saj

Nga Anisa Bahiti Ngjarjet të cilat po precipitojnë në Afganistan janë epokale! Po përsëritet situata e ngjashme me atë të vitit 1996, kur talebanët të...

Bregovic? Kur të ketë kënduar “Ederlezin” me çifteli

Nga Anisa Bahiti Bregovic? Kur të ketë kënduar "Ederlezin" me çifteli. Goran Bregovic do të këndojë në Korçë; qytetin e alfabetit, të gjuhës shqipe, të martirëve...

Drejtoresha e Infowebtv, Anisa Bahiti, skanon realitetin mediatik shqiptar në takimin e Këshillit Global të Gazetarisë në Alanya të Turqisë

Drejtoresha e Infowebtv, Anisa Bahiti, është e ftuar në takimin e Këshillit Global të Gazetarisë, në cilësinë e anëtares së Bordit Direktiv. Ky takim...

“Leli si paralajmërim për Lalin“

  Nga Anisa Bahiti Historia e Dritan Lelit, kryebashkiak i Vlorës, ngjan me një rast tipik tragji-komik. I ardhur nga një familje e majtë dhe e rëndësishme...

AZKB zhvillon takimin për hartimin e një plan veprimi për komunitetin

Alenca e Grave Këshilltare Bashkiake ka zhvilluar diten e djeshme një takim për hartimin e një plan veprimi në interes të komunitetit. Ne këtë tryezë...

“Disa rreshta për Sali Berishën, në ditën më të zezë të tij”

  Sot, është e lehtë të jesh kundër Sali Berishës e ta sulmosh atë. Unë s'e kam njohur kurrë nga afër, sepse kam lindur kur...

Shkrimi i publicistes Bahiti, jehonë në mediat ndërkombëtare

Shkrimi i Drejtoreshës së Infowebtv, Anisa Bahiti, “Vetëm Erdogan mund t’i mbrojë fëmijët e pafajshëm të Palestinës”, ka bërë jehonë në mediat ndërkombëtare. https://youtu.be/fOeSIrek0mg Jehona e...

“Pena që udhëtoi në disa shtete”

Shkrimi i Drejtoreshës së Infowebtv, Anisa Bahiti, “Vetëm Erdogan mund t’i mbrojë fëmijët e pafajshëm të Palestinës”, ka bërë jehonë në mediat ndërkombëtare. Jehona e...

Vetëm Erdogan mund t’i mbrojë fëmijët e pafajshëm të Palestinës

Nga Anisa Bahiti U bë kohë, që para fillimit të Pranverës Arabe, që nuk kishim dëgjuar më për konfliktin e brendshëm izraelito-palestinez. Lufta e përgjakshme...

Latest news

- Advertisement -spot_img