Tre golat spektakolarë të Shqipërisë ndaj Çekisë (Video)

0

Komentet e ndeshjes:

90+7′ Mbyllet 3-0 ndeshja Shqipëri – Çeki. Kuqezinjtë fitojnë mes spektaklit dhe i shkaktojnë çekëve humbjen e parë në këto kualifikuese. Pas 71 vitesh, kuqezinjtë fitojnë me Çekinë dhe janë pranë Gjermani 2024.

82′ Arbnor Muja shënon golin e katërt, por VAR e anullon për pozicion jashtë loje.

73′ Shqipëri 3-0 Çeki. Taulant Seferi shënon golin e tretë dhe dopietën personale. Mirlind Daku pason për sulmuesin nga Kumanova, i cili me portën bosh nuk mund të gabojë.

67′ Dalin Bajrami dhe Cikalleshi, në fushë Daku dhe Muçi.

54′ Jasir Asani i bën vend Arbnor Mujës.

51′ Shqipëri 2-0 Çeki. Taulant Seferi shënon golin e dytë. Një aksion model dhe pasimi final i Cikalleshit, shfrytëzohet mirë nga ish-sulmuesi i Tiranës. Arbitri bëri tifozët me zemër, ndërsa pas kontrollit me VAR goli u cilësua si i rregullt.

46′ Tomas Holes i bën vend Lukas Provodl te miqtë.

46′ Nis pjesa e dytë.

45+4′ Mbyllet 1-0 pjesa e parë.

45′ Katër minuta shtesë.

40′ Chytil (Çeki) merr kartonin e dytë të verdhë dhe përjashtohet. Tanët në epërsi numerike.

10′ Shqipëri 1-0 Çeki. Jasir Asani shënon golin e parë për tanët nga jashtë zone. Asisti i Ramadanit shfrytëzohet nga sulmuesi, që përsërit golat spektakolarë me Kombëtaren.

1′ Kuchta (Çeki) ka një mundësi duke goditur portën. Berisha e pret bukur topin e lojtarit mik.

1′ Fillon ndeshja në Tiranë.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria (4-3-3): Berisha; Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj; Bajrami, Asllani, Ramadani; Asani, Seferi, Cikalleshi Trajner: Sylvinho

Çeki (3-4-3): Pavlenka; Krejci, Brabec, Holes; Jurasek, Sadilek, Soucek, Coufal; Kuchta, Chytil, Cerny Trajner: Jaroslav Silhavy