Trump u bën thirrje mbështetësve republikanë që të vaksinohen

0

Në një intervistë televizive, Donald Trump ka thënë se vaksina është “e sigurt” dhe “diçka që funksionon”.Ai u ka bërë thirrje mbështetësve republikanë që të vaksinohen kundër COVID-19.Por pikërisht baza e përkrahësve konservator të Trumpit i ka rezistuar programit të vaksinimit.

Pas nisjes së programit të vaksinimit në Shtetet e Bashkuara, të gjithë ish-presidentët amerikanë janë deklaruar për këtë çështje, duke u bërë thirrje amerikanëve që të marrin vaksinën.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here